İzmir’de Çello Kursu Arayanlar İçin Gaziemir’de Dersler Başlıyor

Günümüzde en çok beğenilen müzik aletlerinden biri de çello eğitimini sizlerde almak istiyorsanız ArtCraft Akademi çello kursu İzmire sizleri bekliyoruz. Çello ya da viyolonsel adı verilen bu müzik aleti, yaylı çalgılar ailesinin bas sesli bir üyesidir. Çello ilk olarak 16.yüzyılda Fransa’da ortaya çıkmıştır. Bu çalgıya ait çok dikkat çeken özellik ise çalgının şekli kadın vücudunu andırmasıdır. Çello genellikle kemanın büyüğü olarak anılmaktadır. Başlangıçta 5 telli olarak yapılan bu çalgı, şu an 4 telli olarak kullanılmaktadır. Önceleri orkestrada bas sesleri desteklemek için kullanılmış, tek başına düşünülmemiştir. Tek başına belirgin bir çalgı olarak ortaya çıkması ise 18. yüzyılda olmuştur. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki insan sesine en yakın sesi çıkaran müzik aleti çellodur. Viyolonselin atası ise viyola da gamba adı verilen 7 adet teli bulunan perdeli bir çalgıdır. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir çello derslerine katılabilirsiniz.

İzmir Çello Kursu İle Sahne Sizin

Çello Kursu Gaziemir
Çello Kursu Gaziemir

Şüphesiz insanın eline çok yakışan bu müzik aletinin dinlemesi kadar çalması da çok zevklidir. İnsanların bu çalgıya ilgi duyması ve çalmak istemesi sonucu ülkemizde büyük bir İzmir çello kursu ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Henüz ülkemizde tam kavranamamış olan bu çalgı aleti için yeterli sayıda kurs da bulunmamaktadır. Bu sebeple size yardımcı olmak adına çok merak edilenlerden bahsetmek istedik. Çello eğitimi almak için herhangi bir ön şart aranmaz. Çello kursu İzmir sizlerin ne kadar yetenekli olduğunuzu, yaşınızın kaç olduğunu veya hangi meslek ile meşgul olduğunuzu önemsemez. Önemli olan  bir şey var ki o da müzik aleti çalmak için yetenekten daha önemli olan şey düzenli çalışmaktır. Kişiler yeteneği olmadığı düşüncesi ile çello çalmaktan vazgeçmemelidir. Düzenli çalışma, yeterli pratik ve iyi bir eğitim ile çok kısa bir sürede siz de çello çalabilirsiniz. Çello kursu fiyatları İzmir‘e gelince birçok müzik aleti gibi çellonun da geniş bir fiyat aralığı vardır. Kalitesine göre fiyatı artıp azalabilmektedir. Çello çalmaya başlarken ilk etapta çok pahalı bir çello satın almanıza gerek yoktur. Elbette kaliteli ve fiyatı yüksek bir çellonun çıkardığı ses çok iyidir. Ancak her şey sırayla olmalıdır. Çello satın alırken çok titiz davranmalı yeteri kadar araştırma yapmalısınız. Gerek internetten gerekse müzik aleti satan diğer mağazalardan yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte İzmir çello kurslarımızda eğitmenlerimiz de sizlere en uygun çelloya sahip olmanız için yardımcı olmaktan büyük zevk duyacaklardır.

Yeteneğim Yok Diye Düşünme Herkes İzmir Çello Kursu İle Başarıyı Yakalayabilir !

Ücretsiz çello kursu İzmir deneme derslerine katılabilir eğitmenlerimiz ile tanışabilirsiniz.

Ücretsiz deneme İzmir çello kursu için  arayabilir veya whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz : 0507 920 7457

Çello çok küçük bir müzik aleti olmadığından taşıması da çok kolay değildir. Özellikle toplu taşıma aracı kullanarak ulaşımınızı sağlıyorsanız, çello taşımakta zorluk çekebilirsiniz. Çello kursu İzmir’e  kayıt yaptırırsanız bu konuda endişelenmenize gerek kalmayacaktır çünkü kurumumuz bünyesinde bulunan çelloları ister ders içi, ister ders dışı çalışmalarınızda ve pratiklerinizde istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. 7 gün boyunca 23.00’a kadar açık olan İzmir çello kursu merkezimizde dilediğiniz kadar pratik yapabilir, kendinizi geliştirerek öğrenim sürenizi hem minimuma indirebilir, hem de çello çalmak konusunda uzmanlaşabilirsiniz. İsterseniz ücretsiz deneme derslerimize katılabilir, bir yandan eğitimlerimiz hakkında bilgi sahibi olurken diğer yandan ise kendinizi test edebilirsiniz. İzmir Gaziemir’de merkezi konumumuz sayesinde ulaşım sıkıntınız olmaz. Dilediğiniz toplu taşıma aracı ile çok kısa bir sürede kurs merkezimizde olabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.