Çello Kursu Karşıyaka İzmir

çello-kursu-izmir-karşıyaka

İzmir’in En Çok Tercih Edilen Çello Kursu

Çello, insanı çok etkileyen ve müziklerde kendini belli eden bir yaylı enstrümandır. Çello çalmak için hem istek, hem de yetenek gerekir. Çello perdesiz yaylı çalgılar grubunda yer alır. 4 teli bulunur ve çello notaları fa anahtarı ile yazılır.

Çello kursunda öncelikle çellonun nasıl tutulması gerektiği ve çello çalarken nasıl oturulması gerektiği öğretilir. Büyük bir müzik aleti olduğu için doğru pozisyonu almadan çalmak mümkün olmayabilir. Çello çalarken, kişinin enstrüman ile bütünleşmesi gerekir. Kişinin vücudu ile çelloyu uyumlu hale getirmesi oldukça önemlidir. Rahat ve dik bir pozisyon ile çello çalmaya başlanır. Çello kursuna başlayan kişilerin ilk zamanlarda kursta bulunan çelloları kullanarak öğrenmesi sağlanır. Büyük bir enstrüman olduğu için taşınması da çok kolay değildir. Çello öğrenmek isteyen kişinin gerekirse, ritim dersleri ve solfej eğitimi alması gerekir. Bu sayede notaların yerini belirlemesi ve çello ile müziklere eşlik etmesi kolaylaşır. Kişinin çello çalarken, parmaklarını dik tutması oldukça önemlidir. Kol kasları ve parmaklar zamanla güçlenir ve çello çalarken çok daha kolaylıkla çalmak mümkün olur.

Çello eğitimi kişiden kişiye değişmekle birlikte 3 ay gibi bir sürede temel çello eğitimini almak mümkün olur. Çello çalmayı öğrenme süreci ilk zamanlar yoğun bir çalışma süreci gerektirir. Düzenli derslere katılmak ve günlük öğrenilenleri tekrar edip, pratik yapmak gerekir. Yaylı enstrümanlarda genellikle perdeler bulunur. Ancak çelloda perde yoktur. Bu yüzden istenilen sesi çıkarırken, müzik kulağına ihtiyaç duyulur.
Çello Kursu İzmir Karşıyaka // İzmir’de çello dersi almak isteyenlerin ilk ve tercihi olan çello kursumuzdaki ücretsiz deneme derslerine siz de davetlisiniz. Kısa sürede çello çalmayı öğrenmek istiyorsanız sizi de bekliyoruz!

Karşıyaka, Mavişehir, Bostanlı, Atakent, Çiğli, Menemenden de kolaylıkla kursumuza gelebilirsiniz.