Çello Çalacaklara 4 Altın Tavsiye

Çello Çalmaya Başlayacaklara Önemli Tavsiyeler

Öncelikli olarak çello ve arşe tutuşunuza önem verin.
Çello derslerinin ilk konusu yay ve çello tutuşudur. Bu konu kolay gibi gözükse de eğer ki eksik olarak geçilirse ileri de nota icrası konusunda büyük problemlerle karşılaşılabilmektedir. Bu yüzden doğru pozisyonda çalmaya önem verin ve tutuş konusunda en ufak bir eksikliği dahi kabul etmeyin.

Pratiğe zaman ayırın.
Hızlı çello çalmanın tek bir anahtarı var o da çalışmak! Ne kadar çok çalışır ve çello için ne kadar çok emek harcarsanız o kadar çabuk karşılığını almaya başlarsınız, bu yüzden isteklerinize vakit ayırın ve çello kursu İzmir’e gerekli özeni gösterin. Emin olun çello da geldiğiniz noktayı görünce şaşıracaksınız!

Önemli çellistleri dinleyin.

İzlediğiniz her videonun, her müziğin mutlaka size kattığı artı bir nokta olacaktır, bu yüzden ne kadar çok farklı kaynağı inceler ve ne kadar çok dinlerseniz, çalımınızda aynı oranda farklılaşacak ve güzelleşecektir. İzlediğiniz ve dinlediğiniz her eserden bir fayda çıkarmaya çalışın ve çello dersi İzmir öğretmenlerimizin gözlemlerine güvenin.

Temel nota çalışmalarına başlayın.
Gerçek anlamda çello çalıyorum diyebilmek için nota bilmeniz şarttır. Çelloyla kulaktan birkaç parça çalabilirsiniz doğru, ama ilerleyen seviyelerde yalnız kulaktan nota çıkarıyor olmanız yeterli olmayacaktır. Bu yüzden yavaş ve sağlıklı şekilde nota öğrenme çalışmalarınızı Çello kursu İzmir ile başlatmanızı öneriyoruz.

Kişiye özel ders programı ve müşteri memnuniyeti garantisi ile çello kursu İzmir sizin aradığınız adres.